Analiza RR projektov in »izzivi« usmerjanja projektov za doseganje mednarodne inovativnosti
Namen delavnice je vzpostavitev kreativnega razmišljanja pri RR ekipi in upoštevanja njihovih predlogov, idej za bistveno izboljšanje obstoječih produktov/storitev/procesov ali razvoj novih.
Program:
- Kratka predstavitev osnovnih pogojev za RR projekt
- Rezultat projekta – kako določimo projekt, ki je primeren za prijavo na RR razpis
- Problemi/izzivi, ki jih s projektom rešujemo
- Primerjava obstoječih rešitev na trgu – skupen pregled rešitev (iskanje v bazi CORDIS, skupna primerjava nove rešitve z rešitvami na trgu…)
Delavnica poteka na način obojestranske interakcije, kjer razvojniki podjetja predstavljajo možne izboljšave obstoječih produktov/rešitev, nove rešitve, s katerimi lahko podjetje doseže mednarodno inovativnost ter konkurenčno prednost na mednarodni ravni.
Trajanje: 4 ure
Udeleženci:
Obvezni:
- raziskovalci in razvojniki,
- tržniki, ki poznajo stanje na trgu
Priporočljivo:
Rezultat:
- Izvajalec pripravi poročilo (zapisnik sestanka) in usmeritve za raziskovalno razvojni projekt, ki bi lahko bil primeren za prijavo na EU razpis. Poročilo obsega vprašanja in izzive za razvojno ekipo, ki bo pripravila predloge, analizirala trg in obstoječe rešitve.
- Zapisnik pošljemo najkasneje 3 delovne dni po izvedeni delavnici.
Cena
Cena zajema ure priprave na delavnico, izvedba delavnice in priprava poročil za vsako posamezno delavnico ter potne stroške. Naročnik se lahko odloči za izvedbe ene, dveh ali po potrebi tudi več delavnic, odvisno od samega poteka dela.
Način plačila: 50% ob naročilu in 50% po zaključku delavnice z valuto 8 dni
OBVEZNOSTI NAROČNIKA OB PODPISU NAROČILNICE OZ. POGODBE
Pred začetkom izvedbe mora podjetje zagotoviti kratek opis raziskovalno razvojnega projekta, da se strokovnjaki lahko pripravijo in delno že analizirajo na trgu obstoječe rešitve. V kolikor se vprašalnika ne izpolni prva delavnica na začetku vključuje kratek opis projekta (inovativnost, učinki, tržni potencial, implementacija).
Naročnik mora zagotoviti, da so udeleženi razvojniki, ki poznajo tehnološki proces razvoja v podjetju. V kolikor razvojniki ne morejo sodelovati na delavnici se le-ta ne izvede oz. se le-ta prestavi na primeren termin.